O nás

Základní kynologická organizace Božtěšice

Organizační řád

Naše organizace se zabývá pracovním a sportovním výcvikem psů různých plemen a různých velikostí (průkaz původu psa není podmínkou) podle Národního zkušebního řádu, Zkušebního řádu SKS TART a Mezinárodního zkušebního řádu IPO a zájmovou kynologickou činností pro širokou veřejnost. Začátečníkům pomůžeme s výběrem vhodného plemene a při výchově štěněte a se základní ovladatelností. Individuálním přístupem se snažíme podpořit zájem o práci se psem hlavně u mládeže .Další činností klubu je pořádání zkoušek z výkonu a soutěže o Božtěšický pohár, která si nachází stále větší počet příznivců.

Historie

ZKO Božtěšice patří mezi mladší organizace (na ČKS byla zaregistrována 12.12.2001 pod číslem 672 ),která svou činností navazuje na tradice pracovní a služební kynologie. Zakládajícími členy jsou zkušení kynologové, kteří v kynologii působí úspěšně již několik desítek let.

Iniciátorem založení klubu je Vladislav Cimfl , jedenáctinásobný účastník Mistrovství republiky ve výkonu služebních psů ,z toho se jednou stal Mistrem republiky ve stopách.

U zrodu ZKO stáli další stejně nadšení a stejně smýšlející kynologové: Miroslav Zajíček – účastník Mistrovství republiky a držitel Pinkasova poháru, Alexandra Burlaková – účastnice Mistrovství republiky mládeže, kde získala třetí místo ve stopách a šesté místo ve všestranných, Miroslav Pokorný, Dita Jedličková, František Janulec a Ivana Janulcová.

Hlavním záměrem založení klubu bylo podporovat pracovní kynologii a rozšiřovat její tradice.

Současnost

Výkonný výbor klubu

Předseda: Vlastimil Jakš

Místopředseda: Radek Císař

Jednatelka: Ivana Černohouzová

Výcvikář:    Martina Macánová

Pokladní : Karel Ticha

Figuranti: Jiří Mudra , Radek Císař

Počet členů k 1.1.2024 je 19

Výcvik

Výcvik probíhá každou neděli od 9.00 na cvičišti ZKO Božtěšice – psovodi se dostaví na výcvik včas.

– psovodi odpovídají za škody způsobené psem

– na výcvik si každý nosí výcvikové pomůcky: náhubek, hladký obojek, vodítko krátké, vodítko dlouhé (min.10 metrů),aport, cedulku na stopy a pamlsky.

– není dovoleno volné pobíhání psů a venčení psů na cvičišti

– psi jsou venčeni mimo cvičiště a v případě znečištění psovod po svém psovi uklidí

– psovodi dbají pokynů výcvikáře

– psovodi dodržují organizační řád

Cena za tříměsíční kurz je 750 Kč .